Autobus.

23. january 2017 at 17:48 | Lost Girl.
Během svého života se stáváme součástí společnosti. Žijeme v určité komunity, každý kolem sebe nepkoho máme. Nějaká skupina lidí nás naučila číst, psát a počítat. Nejvíce se ale obávám toho, že je velmi zanedbaná jedna věc či činnost, která se zanedbává. Komunikace, schopnost mezi sebou komunikovat a rozmlouvat. Obávám se však i toho, že mně tato věc také schází. O čem mám vlastně komunikovat s lidmi? Že když jsem doma bez kamarádů, tak ten den probrečím?
V lidech i tato věc také trochu vymizela, kdysi se lidé na ulicích jen tak dali spolu do řeči. A dnes? Jeden na druhého hodí pohled alá "on se zbláznil", a pro jistotu po lehoučku od něj několik kroků odstoupí. Lidé nechtějí komunikovat? Z lidí se stali zrůdy, které nad každou věcí ohrnují nos?
Pamatuji si jednu situaci z toho, co jsem byla malá (s mými 157 cm nemám teď co říkat, bylo to myšleno věkově.) si za mnou v autobuse přisedla postarší paní. Napovídaly jsme celou cestu a já dokonce i vyzradila to, že budu mít bratříčka, což jsme podle mamky nikde říkat nesměla. A teď? Sedím v autobuse, batoh hozený na vedlejší sedačce, protože se lidí bojím. Byla jsem nejspíš v mladším věku výřečnější a nebo to je tou psychickou nemocí, co se snažím skrývat?
Řečnické otázky, stále ty řečnické otázky. K nimž odpověď chybí. Podotýkám, že to téma, o kterém mluvím je problémové a nedokáži si představit, jaké to bude za několik let, pokud to takhle půjde dál. Bude v autobusích ticho? Bude znít jenom rušný zvuk motoru? A dokážeme to ještě zachránit? Šance jsou mizivé.
Vy co čtete můj blog již od samého začátku, či jste četli už i minulý. Jak si myslíte, že vypadám? Jak si myslíte, že se chovám? Budu ráda za vaše názory v komentářích.
 

1 person judged this article.

Comments

1 snilekpise snilekpise | Web | 24. january 2017 at 12:00 | React

Tak znám tě, že :D ale tipovala bych tě asi na jinou - ale to naprosto chápu.
Jinak třeba se stane něco velkého a bude to tak, jak to bývalo. Ale stejně si myslím, že se to jakoby opakuje. Že někdy v minulosti to bylo úplně stejné, potom byly války, že, a pohodys.. Někdy v budoucnu se to zlepší, třeba se toho nedožijem, ale tak..

2 petra-s-world petra-s-world | Web | 29. january 2017 at 14:39 | React

I měn přijde že komunikace se změnila.. Myslím že se lidí bojíme, protože jsou lidi mrchy. Dokáži neskutečně moc ublížit a to už i slovně.
Já teda vím jak se s lidmi celkem bavit ale.. Znám jen asi 2 kamarády kterým prostě věřím..
O čem komunikovat s lidmi? To je v téhle době těžké říct o čem se chtějí bavit...

3 Dominique Dominique | Email | Web | 29. january 2017 at 16:08 | React

S tou paní, o které tu píšeš, s kterou sis dříve povídala. Taky jedna taková u nás v autobuse byla. Ale teď se s nikým moc nebavím, už nemám takovou potřebu, jako předtím. Podle mě jsou dnes už všichni uzavřenější než kdy dřív. A proto tohle upadá.
A jaká mi přijdeš ty? Těžko soudit ze psaní, po virtuální stránce. Ale z mého pohledu jsi prostě fajn holka, co píše a stejně jako většina blogerů svoje myšlenky spíše přenášíš psaním než mluvením s ostatními. Prostě máš také takový svůj vlastní svět. Což mi přijde fajn. :)

4 Džejní Džejní | Web | 31. january 2017 at 17:34 | React

myslim, ze celkovo ako spolocnost zabudame poriadne komunikovat a vytracaju sa take tie dobre medziludske vztahy. kazdy pozera iba na svoje a to je proste choroba tejto doby. na jednej strane sa bojime ukazat svetu svoje prave ja, pretoze sa bojime, ze by nas ostatni mohli odsudit. podla mna je to take akoby sebauchovavanie, ze nechceme, aby nam bolo ublizene a ani nie uplne radi pocuvame prilis zlozite problemy druhych, tak sa radsej s nikym nedavame len tak do reci. najhorsie vsak podla mna je, ze sa ani so svojimi blizkymi nedokazeme poriadne porozpravat. teda minimalne v mojom pripade to tak urcite je. a potom sme z pochopitelnych dovodov nestastni, vylievame si svoje srdcia po internete a sme schopni zverit sa skoro hocikomu, kto sedi niekde takisto ako my za obrazovkou svojho pocitaca a je ochotny pocuvat nas.

5 A R G E N T U M ♡ // steel32 A R G E N T U M ♡ // steel32 | Web | 2. february 2017 at 9:57 | React

jooo, tak to je úplně přesný. dřív lidi spolu mluvili normálně, ale dneska když na tebe někdo začne jen tak mluvit, tak je to divnočlověk.
ale mám to podobně, jako malá sem neustále něco říkala, pořád něco kecala a teď když něco řeknu, tak si říkam co sem to vymlela (a lidi i na mě tak koukaj) tak se snažím bejt spíš zticha :/ :D nebejt telefonů, lidi nemají do čeho koukat!! :D

6 Loluo Loluo | Web | 13. february 2017 at 13:45 | React

Z tohoto mám taky strach. Ve městě kde bydlím je to příšerné. Lidé se spolu nebaví, raději si píšou nebo posílají fotky.. já to nesnáším. Když mám přátele, chci s nimi být fyzicky a podnikat něco. Nemusí to nic stát, nemusí to být nic extra. Též tě dokáže vždy nejvíc dožrat, když ti kamarádi napíšou, že nemají čas jít ven, ale stejně si s tebou potom několik hodin dokážou psát? To je tak nesmyslné, celé postavené na hlavu!

Jsem šťastná, že škola, kam chodím, je v tomhle jiný svět. Všichni se baví se všemi a o všem, nikdo s tím nemá žádný problém. Každý bere takového jaký je, s tím jak vypadá, jak se chová a co má rád.
Za půl rok tam jsem zažila desetkrát víc než tady za několik let.

7 Smilee Smilee | Web | 23. february 2017 at 17:08 | React

Většinou, když se se mnou takhle někdo náhodný začne bavit, tak po něm vrhám trochu vyděšené pohledy. Na poprvé musím na ostatní působit jako hrozně stydlivý člověk (kterým zase ani tak nejsem). Jen mi dělá problém se s někým hned seznámit. Nejsem moc na takové: "Ahoj! Jaké byly prázdniny? Jak se máš?" Ráda s lidmi řeším buď naprosté šílenosti nebo opravdu hluboká témata, což řekněme, většinu z nich vyděsí.
Jaká mi přijdeš ty? Z tvých článků, které jsem za tu dobu pochytila, mi přijdeš jako takový člověk uzavřený do sebe. Hodně přemýšlíš o smyslu života a snažíš se přijít na to, proč jsou věci takové, jaké jsou (což někdy může vytvořit dost depresivní články). Z reality utíkáš sem na blog, kde vypisuješ všechny pocity, které skrýváš před ostatními. Hodně mi to připomíná samu sebe. A sice jsem tě naživo nepotkala, ale myslím si, že jsi skvělá holka, se kterou by se výborně povídalo :))

8 jsem-pry-nacek-jen jsem-pry-nacek-jen | 17. march 2017 at 13:58 | React

Zdegenerovaná zkurvená společnost. Holka, myslím, že líp už nebude.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement