Own life.

16. june 2016 at 22:18 | Lost Girl.
Dá se říct, že se vyjadřuji k podobnému tématu jako v minulém článku, ale celkově to je jediné, o čem mám povoleno mluvit. Minule jsem mluvila o tom, jak je vlastně těžké být originální, dá se ten článek tak pojmout. Co všechno vlastně to obnáší?

Posmívání od spolužáků je veškerá maličkost, více mě zajímají ty vymyšlené příběhy, které o mně kolují všude, dokonce i mimo moji školu.

Víte, moc mi to nevadí, jen si řeknu, že to jsou drby, protože dokud to není pravda, tak vlastně nic nehrozí. Nebudu říkat moc, o čem ty drby vyprávějí, ale tak, vypráví to hlavně o vztazích.

A teď se dostáváme k bodu, kdy vlastně pravda by nebyla nějak zlá.
Žijeme ve společnosti, kdy všichni chodí do nějaké imaginární kopírky, kde přeberou všichni stejné myšlenky, stejný styl a spoustu dalších věcí, které mají hodně lidí společných. V mojí třídě se dělíme na nějaké skupiny. Ti, kteří přijímají to, že jsou sami, samotu milují (patřím mezi ně částečně já sama, ale poprvadě, nikdo nechce být celou dobu pořád sám, i když to možná on sám popírá, někde hluboko v mysli je vyvinuto to, že kontakt s člověkem mu jen pomůže), další skupinou jsou ti, kteří lezou za zadkem nejoblíbenějšímu žákovi ve třídě, který podlízá učitelům. Nikomu to ale nevadí, protože, jak jsem řekla, všichni za ním běží jako ovečky, protože i je uchvátil svým humorem a velmi nenahraditelnými hláškami. Na druhé straně jsou ti, kteří stojí plně proti němu, ale bojí se cokoliv říct (to je ta druhá skupina, kam patřím), nakonec ti, kterým je vše ukradený (zde patří většinou ta mužská - ehm, chlapecká - část třídy).

Teď, kde je vlastně ten největší problém, já sama chtěla zapadnout do té největší skupiny, ale prostě jsem se na to necítila, a když jsem začala být pomlouvána, odtrhla jsem se od této skupiny, protože jsem věděla, že to tak nepůjde.

Všichni si nestojí za vlastním názorem, vše co řekne ten jejich "miláček", to je automaticky pravda. Proto se vlastně ta určitá skupinka lidí bojí říct svůj názor, ví, že nemá možnost je víceméně "překřičet".

A dostávám se k tomu hlavnímu, o čem vlastně chci celou dobu mluvit. Jde tady o ty drby, člověk, jak chodí do té imaginární kopírky, tak přebírá vše stejné. A v hlavě má i myšlenku, že jakmile je něco jiné, je to špatné. Nevím, jestli přesně chápete, o čem budu mluvit, ale většina lidí bere některé věci za nenormální. Ale prosím vás, když se tak člověk cítí, když člověk cítí, že to je jeho pravé já, proč mu bránit v tom, aby se choval jako někdo, kým je? Přetvařování je to nejhorší, cítíte se jinak, tak nejistě, není vám to určitě pohodlný, vaše pravé já se tlačí napovrch.

Nenechte se ovlivňovat okolím, vidím to ve třídě, jeden kluk má menší sklony k nacismu, no a? Samozřejmě s nacismem nesouhlasím, ale je mi něco do toho? Někdo má rád sex? Je mi něco do toho? Někdo poslouchá staré písničky, které už nejsou moderní? No a?
Každý se chová, tak, jak se cítí.

Nevím, jestli jsem tu vůbec vyjádřila to, co jsem tím zamýšlela. Prostě, ať vás pomlouvají o něčem jakkoliv, nenechte se vyvézt z míry, dělejte co vás baví, nikdo by vám v tom neměl bránit. Ale kéž by se každý staral o svůj vlastní život, že?

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Łucie. Łucie. | Web | 18. june 2016 at 8:37 | React

Ach jo. Přesně vím, o čem mluvíš. Jsem v podobné situaci, ale to už jsem ti psala.

Podle mě to není nenávist, spíš závist. Ale nevím, je to můj názor.

Vždy si tohle řeknu. Že závidí. Ale pak mi dojde, co by mi mohli závidět ...

2 Kat ❤ Kat ❤ | Web | 18. june 2016 at 15:08 | React

Mám pocit,že píšeš o mě.Jsem na tom dost podobně,líbí se mi retro hudba.Nenávidím ektora a rapy ! Ale oni mi vždycky řeknou je 100 x lepší než ty.Jenomže já jsem ho nesrovnávala se mnou.Vadí mi jak mě za to odsuzují.Ten hnus se ani nedá poslouchat.

3 Kat ❤ Kat ❤ | Web | 18. june 2016 at 15:09 | React

Můj moment šel do spamu ,páč je moc dlohej :-/

4 Kokleekio Kokleekio | 18. june 2016 at 19:21 | React

A máš ve třídě aspoň někoho, s kým se můžeš normálně bavit? Nebo mimo školu?

5 Jenna D. | jennadewan-tatum Jenna D. | jennadewan-tatum | Web | 19. june 2016 at 14:14 | React

Ahoj mám blog o Jenna Dewan-Tatum, byla bych moc rád kdyby jsi se povídala, třeba ji ani neznáš a ráda ji budeš chtít poznávat. :) Děkuji a klidně tento komentář ignoruj.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement